האם הנכדים שלך אומרים תודה?

/
/
/
28 Views

כמה אחוז מהנכדים אומרים "תודה?"

עשיתי סקר קטן וגיליתי שהילד של היום לא מצליח להבין את המושג הפשוט הזה של התנהגות אדיבה.

האם התרבות שלנו השתנתה? אני לא כל כך יודע על זה כי מעולם לא קיבלתי מתנות מסבא וסבתא שלי שהיו בהכנסה מאוד מוגבלת. אני אפילו לא זוכר כרטיס יום הולדת או מכתב מארבעה אנשים שבוודאי אהבו אותי, אבל לא הצליחו להביע זאת. אולי כשיש כל כך הרבה נכדים אפשר ללכת לאיבוד בקהל. אני מודה שהייתי ביישן ואחד הצעירים, מה שהקל על ההתעלמות. אף פעם לא שמתי לב, אבל עכשיו כשיש לי נכדים נשאלת השאלה.

הילדים שלי תמיד שלחו כרטיסי תודה בדואר, לא בגלל שהם רצו או בגלל שהם הבינו את האחריות החברתית הכרוכה בכך. לא, זה היה בגלל שאיימתי בעונש מוות אם הם לא יעשו זאת.

האם ייתכן שהם כל כך שנאו לכתוב כרטיסי תודה שהם משחררים את ילדיהם מהעינוי של כתיבת כמה מילים וחתימת שמם? אולי הדור של הילדים שלי נהנה לראות עוד דברים נכנסים הביתה בלי להרגיש צורך בתודה פשוטה.

או אולי הסיבה האמיתית היא שילדים היום לא יודעים לחתום את שמם. מכיוון שבתי ספר אינם מלמדים עוד כתיבה ביד, ייתכן שתלמידים אינם יודעים את המרכיב הבסיסי הזה של התרבות. הם עשויים אפילו להרגיש לא כשירים או נחותים כשהם מתבגרים ללא היכולת לזהות את עצמם כחברים יצרניים בחברה שלנו במאה ה-21.

ללא יכולת כתיבה סתמית יש לאתגר כאשר מפתחים חתימה אישית. אני מודה שהכתבה שלי הייתה כל כך בלתי קריא שוויתרתי עליה במהלך הלימודים והתחלתי להדפיס בלבד. אני אפילו מדפיס את החתימה שלי, אז זה אפשרי. אני זוכר שקברניט הרצה לי על החתימה שלי כשהייתי בצבא. הנהנתי לקבל את פקודותיו, הצדעתי כשעזבתי ואז המשכתי לחתום בשמי כמו שרציתי, ולהמשיך עד היום.

אני מניח שהזווית הפתלתלה אולי לא היא הסיבה האמיתית שכן אני מבין שלא הגיעו אליי הודעות תודה. ובכן, עכשיו כשאני חושב על זה, כן קיבלתי אחד מוקדם יותר השנה וזה עשה לי את היום והתרגשתי כל כך שהודיתי לך על התודה.

רק בשבוע שעבר קיבלנו תודה מההורה. נראה שהנכד אמר להורה להגיד תודה לסבא וסבתא. אני מודה ביעילות של הסדר של קיום מזכירה אישית והלוואי שהייתי חושב על זה כשהייתי צעיר וקיבלתי מתנות מקרובים שונים שאינם סבא וסבתא.

אז, החיים יימשכו, והמתנות שלי יימשכו ללא שינוי כשהאהבה שלי לקטנטנים האלה גולשת לכיוונם. אבל רגשות האכזבה מסרבים להיחנק שכן הקשר עם הנשמות היקרות הללו נותר חלקית בלתי ממומש.Source by Gerald E Greene

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.myhadiah.com All Rights Reserved