המתנות הניתנות בתדירות הגבוהה ביותר והמשמעויות הסמליות שלהן

/
/
/
19 Views

מתן וקבלה של מתנות הוא כל כך נפוץ שלעתים קרובות אנו רואים זאת כמובן מאליו. אבל האם אי פעם חשבת על ההיבטים השונים של הענקת מתנות? לדוגמה, האם אתה יודע מהן המתנות הניתנות לרוב? האם אתה מודע למשמעות הסמלית של מתנות כמו פרחים ולסכנות האפשריות של הענקת מתנות בצבעים מסוימים? עכשיו אולי התחלת להרגיש שזה טוב שיש לך הבנה טובה יותר לגבי מתנות.

סקר ארצי מצא שבין כל המתנות החומריות שניתן לתת, עומדים בראש הפרחים והתכשיטים. פרחים נחשבו על ידי המשיבים כמתנה הטובה ביותר לתת ואחריה תכשיטים, כרטיסים, אוכל, אלכוהול, בושם וקלן. מידע זה יהיה בעל ערך רב כאשר אתה מנסה לבחור את המתנה הנכונה במהלך עונת החגים.

הסיבה העיקרית לתת פרחים היא להראות את אהבתו. יותר ממחצית מהנסקרים אמרו שהם נתנו פרחים למישהו בשנה האחרונה. וכמעט כולנו בטח קיבלנו גם פרחים ממישהו. מבחינת מי אנשים רוצים לקבל מתנה, שום דבר לא מנצח בני זוג בעוד אמהות במקום השני. המתנה הפופולרית ביותר שהמשיבים ביקשו מבני זוגם הייתה פרחים, ואחריהם תכשיטים, ביגוד וקלן בסדר זה.

פרחים הם המתנה הטובה ביותר לומר 'אני אוהב אותך' וההזדמנות הטובה ביותר לתת פרחים היא יום האהבה, חג האוהבים. יום נישואין דורג במקום השני בעוד שיום האם הגיע למקום השלישי, משהו שכל ילד של אמא יכול לומר לך הוא חג שלא שוכחים לשלוח בו פרחים. פרחים גם גורמים למקבל להרגיש הכי מיוחד כשהוא או היא מקבלים את זה, בעיקר בשל קונוטציות האהבה שלו. לא פלא שחנויות הפרחים ברחבי העולם מטביעות כסף בימים חשובים כמו יום האהבה, יום האם וכו'.

באופן מוזר, המתנות הניתנות לרוב הן לא פרחים, אלא בגדים. כל מי שקיבל בתקופת חגים אחת גרביים ומכנסיים ממגוון רחב של קרובי משפחה יכול להעיד על כך. ואנחנו מקבלים מתנות כאלה כבר מהילדות המוקדמת שלנו.

בין המינים, אין זה מפתיע שרק אחת מכל שלוש נשים נותנת פרחים לגברים, בעוד שרוב הגברים נותנים פרחים לנשים. זוהי מתנה שקל למצוא ומובטחת שתאיר את יומה של האישה המיוחדת בחייך.

מטבע הדברים, במשרד יותר משליש מהנשאלים העדיפו מתנות כמו כרטיסים לאירועי ספורט או בידור של מקורבים לעסקים ולא פרחים.

במתן מתנה, פחות ממחצית ציפו ל'תודה' בתמורה. גם הזכרים וגם הנקבות ציפו ל'תודה'. 'תודה' אישית או פתק בכתב יד הם הדרכים המקובלות ביותר להביע הכרת תודה. שיחת טלפון נחשבה מקובלת, אבל במונחים של 'תודה' היי-טקית, דואר אלקטרוני ופקסים הרגישו גינוני מתנה גרועים.

רבע מהמשיבים הודו כי עטפו מחדש מתנה והעניקו אותה למישהו אחר. נשים היו בסבירות גבוהה יותר לעשות זאת מאשר גברים.Source by Victor Epand

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.myhadiah.com All Rights Reserved