מתנות אסלאמיות לקבלת פנים של תינוקות חדשים

/
/
/
34 Views

כמעט לכל הדתות והתרבויות יש מסורות לגבי הגעת תינוק חדש למשפחה כמו מקלחת תינוקות לפני ההגעה, טבילות ומסיבות חגיגיות לאחר הגעת התינוק. באופן דומה, האסלאם ומדינות האיסלאם עוקבות אחר מסורת העקדה עם הגעתו של צרור השמחה.

עקבה משלבת הקרבת כבש או עז על מנת להדוף כל עיניים או יצורים רעים שעלולים להזיק לתינוק. בנוסף, הוא מספק להורים את ההזדמנות לחגוג את האירוע המשמח הזה עם חברים ובני משפחה, כמו גם מציג את התוספת החדשה ביותר לכולם. זה גם מספק לאורחים את ההזדמנות להעניק לתינוק את איחולי הטוב ומבחר מתנות איסלמיות. יתרון נוסף של עקה הוא שגם לעניים נותנים חלק נכבד מהבשר מהבהמה המוקרבת. בקיצור, עקה מתגלה כאירוע חברתי וגם כאירוע קהילתי, המאפשר להורים לחלוק את שמחתם עם העשירים והעניים.

אקיקה יכולה להיחשב גם למקלחת התינוקות למוסלמים, שכן זה הזמן שבו מתנות אסלאמיות לתינוק ולאם. הפרשה הספציפית הזו מתגאה במבחר רחב של מתנות אסלאמיות המועילות ומועילות לאם הטרייה ולילדה יחד. מתנות אסלאמיות המוצעות באקיקה כוללות בדרך כלל פריטי לבוש ומצעים מותאמים אישית כגון שמיכות וחליפות גוף, אוסף של סורה חשובה מהקוראן או קוראן דיגיטלי שלם שהאם יכולה להפעיל כדי שהתינוק יקשיב מילדותו המוקדמת. פריטי האכלה כמו בקבוקים, כוסות סיפי וקערות עם הודעות קודש מודפסות או חרוטות עליהן.

מתנות אסלאמיות אחרות הנחשבות מתאימות לעקדה הן עטיפות סרוגות ביד, כובעים, כפפות וגרביים לתינוק, תכשיטי זהב כגון תליונים עם "אללה" או "מוחמד" כתובים עליהם, המזהים את הילד שהוא מוסלמי שנולד. כמו כן, ניתן להשיג במקומות מסוימים תחליב חלאל, שמפו וסבונים לתינוק שאינם מכילים מרכיבים לא מותרים. מכיוון שסוגי המוצרים הללו הם חדשים יחסית ואינם זמינים בקלות בכל מקום, הם מייצרים מתנות אסלאמיות מתחשבות לתינוק מוסלמי ובמקביל גם מקדמים מודעות לגבי מוצרים כאלה בקרב אנשים שאינם מודעים לקיומם.

בקיצור כל מתנות אסלאמיות מתקבלות בברכה על ידי בני המשפחה של צרור השמחה הזעיר שכן הענקת מתנות מקדמת אהבה וקשר שמח בין הנותן למקבל. לכן נתינת מתנות הומלצה מאוד באסלאם על ידי הנביא הקדוש (ה') בעצמו.Source by Sohail Khan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.myhadiah.com All Rights Reserved