מתנות לרוסי – למד מתי ואיזה מתנות להעניק לאדם רוסי – חגים ברוסיה

/
/
/
37 Views

אז האם אתה באמת חושב שמסורות הענקת מתנות עשויות להיות שונות ממדינה אחת לאחרת או שהן די זהות? לפני שנסתכל על זה יותר, בואו נעשה מבחן קטן.

o תלמידים ברוסיה בדרך כלל מביאים מתנות: ממתקים, ספרים וכו' למורה שלהם ביום הראשון ללימודים, בספטמבר-1. – כן לא

o בני משפחה מחליפים מתנות יקרות ערך במהלך חגיגת חג המולד. – כן לא

o זה נורמלי לחגוג את יום הולדתו גם בבית וגם עם עמיתים במשרד. – כן לא

o כשפוגשים חברים קרובים או קרובי משפחה בשדה התעופה או בתחנת רכבת, הרוסים מביאים פרחים. – כן לא

o גברים מגישים מתנות לנשים הן בעבודה והן בבית ל-8 במרץ, יום האישה הבינלאומי. – כן לא

o מספר הפרחים המוצגים לרוסי לאירוע מיוחד אינו משמעותי. – כן לא

אז מה זה להציג ומתי זה הזמן המתאים לעשות זאת?

8 במרץ, יום האישה הבינלאומי הוא מיוחד מאוד עבור כל אישה רוסייה. גברים מגישים לנשים מתנות מכל הסוגים; עם זאת, פרחים הם כמעט תמיד חובה. ככלל, אף אישה לא עוזבת בלי מתנה, שכן גברים בעבודה מארגנים מתנות קטנות לכל הנשים במשרד, אבות קונים משהו מיוחד לבנותיהם, בעלים לנשים וכו'. לאחר שגר בצפון אמריקה כבר 7 שנים , אני עדיין מחכה בכיליון עיניים ליום הזה ותמיד מחפשת הפתעה מהאהוב שלי (אני בטוחה שהוא יקרא את המאמר הזה).

ראש השנה יחד עם חג המולד הם בין החגים האהובים ביותר, אבל אין מסורת אמיתית להחליף מתנות יקרות ערך. ילדים הם אלה שיקבלו מתנות ויש שירותים רבים עם דד מורוז לבוש – סבא פרוסט, סנטה קלאוס הרוסי, ונכדתו סנגורוצ'קה – שלג מיידן מבקרים בבית בערב השנה החדשה ומברכים את הילדים.

לאחרונה זה הפך להיות רגיל לתת לזוג צעיר כסף במעטפה כמתנת חתונה. רק קחו בחשבון שכאשר הולכים לחתונה, צריך לחשוב על המתנה ברצינות ולהפוך אותה למשמעותית. הרעיון של רישום המתנות אינו קיים ברוסיה, כך שדיבור עם קרובי משפחה שזה עתה נשואים יעזור לקבל החלטה מושכלת יותר. מצעים, ערכות כלי כסף, כלים וכו' יהיו חלק מהדוגמאות המתאימות למתנות לחתונה.

כמו בכל מקום אחר, מתנות מוגשות ביום הולדת, שלעתים קרובות נחגג לא רק עם המשפחה אלא גם עם עמיתים. ילד או ילדת יום ההולדת הם אלה שמביאים כמה פטמים, יין, מתאבנים, בעוד שאחרים בדרך כלל אוספים כסף ומקבלים מתנה אחת משמעותית מכל הקבוצה וכמו תמיד, פרחים!

היחס של הרוסים לפרחים הוא מאוד מיוחד. אולי אתה כבר יודע שאפשר להציג רק פרחים חיים. זה לא מקובל לתת רק פרח אחד, ללא קשר לכמה שהוא יפה. ותמיד הקפידו על מספר אי זוגי של פרחים – לרוב 3, 5 או 7. מספר זוגי של פרחים זרי פרחים נלקחים להלוויות בלבד. ואל תשכח את הצבע! הרוסים הם עם סנטימנטלי וסמלי: לבן מייצג תמימות בעוד אדום מסמל ניצחון. פרחים צהובים אינם מוצגים לעתים קרובות בשל הצבע הקשור להפרדה ובגידה.

כבר ביום הראשון ללימודים, 01 בספטמבר, כל התלמידים ברוסיה מביאים פרחים למורים שלהם, שזו מסורת ארוכת שנים. לחברה שלי כאן בארה"ב הייתה שאלה דומה כששלחה את ילדה בת ה-7 לבית הספר: האם הם מביאים פרחים למורים בארה"ב ליום הראשון ללימודים? היא החליטה להתרחק מהמסורת הרוסית הזו והיתה בולטת בעיני האחרים כמי שמנסה להשיג השפעה.

עכשיו בואו נסתכל על מה ניתן להציג כמתנה. זכור פתגם רוסי שאומר "המתנה קטנה, אבל אהבה היא הכל" כלומר, לא מדובר בערך המתנה, אלא על אהבה, תשומת לב, זמן מושקע למציאת המתנה המתאימה. במתן מתנה אנו אומרים לעתים קרובות: "אני יודע שאתה אוהב את השוקולד/יין/בושם המסוים הזה אז החלטתי לקבל אותו…" או "שמתי לב כמה הצבע הזה מחמיא לך, אז…" כל מתנה ל רוסי הוא סמלי וצריך להיות לו משמעות כלשהי. אם תשים לב ותמשיך לחשוב על האדם עבורו אתה קונה את זה, זה יהיה מושלם בין אם גדול או קטן. אהבה, תשומת לב וחום מהלב שלך יהיו הזיכרון היקר ביותר על כל מתנה. הממ, אולי כולנו דומים יותר ממה שחשבתי בהתחלה…Source by Tamara Von Schmidt-Pauli

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.myhadiah.com All Rights Reserved