פסלוני עץ ערבה חסרי פנים – זה לא נשמע קצת מפחיד?

/
/
/
29 Views

אם לא שמעתם עליהם, או שלא ממש ראיתם פסלונים של עץ ערבה, אתם עשויים לחשוב שאנשים מיניאטוריים ללא פנים נשמעים בכנות רק קצת מפחיד. הפסלונים הם למעשה, מתחילים להיות אחד מקווי המתנות האהובים יותר בארה"ב והפופולריות שלהם מתחילה להתפשט ברחבי העולם. מאמר זה נכתב כדי להסביר מדוע אין להם פרצופים, מה הטעם האמיתי בהם ומה אנשים עושים איתם לאחר שקנו אותם. זה אמור לתת לך מושג ברור על מה הקו, ואולי אפילו לתת לך השראה כאשר אתה הבא קונה מתנה או קישוט לבית שלך.

האמנית סוזן לורדי כתבה שאחד ממקורות ההשראה ליצירותיה היו בובות שנעשו לילדים על ידי נשים מקהילות האמיש. בתוך קהילות אלו, שמירה על מצוות משמעה שהבובות מיוצרות ללא תווי פנים, וזה נתן לאמן רעיון מנצח למגוון פסלונים. עם הפנים כקנבס ריק, ההבעה נותרת לשפת הגוף במקום עם השפעה יוצאת דופן. פשוט בדרך שבה דמות יושבת, או מטה את ראשה, מבלי להזדקק למידע נוסף, הצופה יכול להתחבר למטרה האמיתית של היצירות. .

למרות שבתחילה, דמות חסרת פנים אולי נשמעת מפחידה, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. כולם עוסקים בהבעת רגשות אנושיים חמים רבים של אהבה ולכידת היבטים של מערכות יחסים אוהבות. ישנם פסלונים המגלמים את יחסי אם ובת, יחסי אב ובת, היבטים של חוכמתם החביבה של סבתא וסבא ושמחת החיים של ילדים. יש גם מלאכים וכמה דמויות מולד לחג המולד, כולל מרי וג'וזף, חיות מלווה ויצירת רקע לייצג אורווה, כך שהם מתנות מתאימות לאנשים נוצרים וקתולים. למרות שהם יהוו מתנה או קישוט מהדהדים עבור אנשים במצבים משפחתיים ובתים נוצריים או קתולים, עם זאת, יש להם גם משיכה רחבה יותר במיוחד עבור אספנים.

דווקא בשל ה'בד הריק' שלהם לפנים, המשיכה שלהם היא אוניברסלית למדי, ואנשים רבים החלו לאסוף אותם. מגוון הנתונים הזמינים משתנה מדי שנה, חלקם הופכים ל"פרשים" עם הצגתם של חדשים. מכיוון שהם אינם מגדירים מערכות יחסים מצומצמות, הם יכולים לפנות למגוון עצום של אנשים. אנשים כנראה מוצאים שהם מוסיפים לאוסף שלהם כשהם בעצמם עוברים לטריטוריה רגשית חדשה ולמערכות יחסים חדשות ואז נמשכים לפסלונים חדשים מסוימים.

היכולת לנוע עם השינויים בחיי האנשים היא כנראה אחד מגורמי ההצלחה של הטווח. אחרת עשויה להתאים לאירועים רבים להענקת מתנה – חנוכת בית, אהדה, ימי הולדת, חג המולד, חתונות וכאותי חברות. הבנה למרות פניהם חסרות ההבעה, הם מלאי רגש עשויה לעזור בפעם הבאה שאתה צריך מתנה או קישוט חדש – אולי כדאי שתעיף מבט על הקו כדי לראות על מה כל המהומה.Source by Katherine Ponsonby

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.myhadiah.com All Rights Reserved